Renowacja lakieru

Korekta lakieru

Renowacja lakieru jest sercem detailingu. Celem tego zabiegu jest uzyskanie takiego wyglądu auta, które łudząco przypomina pojazd prosto z salonu samochodowego. Usługa skupiająca się na poprawie wyglądu zewnętrznego samochodu, w zależności od wariantu usunięte trwale pozostaje od 50 do 95% zarysowań w postaci głębokich i drobnych rys, zmatowień oraz hologramów.Prace wykonywane są z użyciem tylko sprawdzonych preparatów i sprzętu. Do korekty lakieru wykorzystujemy maszyny polerskie mechaniczne, a trudno dostępne miejsca polerowane są ręcznie. To pozwala na dokładne usuwanie rys z samochodu. Cechuje nas dbałość o nawet najmniejsze szczegóły. To właśnie dlatego auto po takim zabiegu wygląda świetnie i nawet drobne elementy prezentują się nienagannie. W trakcie zabiegu renowacji lakieru usuwane są rysy, hologramy, ślady po wżerach, zabrudzenia trwałe na lakierze, odpryski lakieru, zmatowienia lakieru. Efektem końcowym jest auto pozbawione defektów z błyszczącym, pełnym głębi koloru lakierem.

Niezależnie od wariantu usługi, zawiera ona następujące elementy::

  • Trój etapowe mycie samochodu polegające na domywaniu wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń drogowych.
  • Dekontaminacja nadwozia polegająca na usunięciu asfaltu, osadów mineralnych oraz żywic.
  • Domycie kół  z usunięciem osadów metalicznych i doczyszczaniem opon.
  • Mycie wnęk drzwi.
  • Odświeżenie lamp przednich oraz tylnych.
  • Przepolerowanie elementów piano.
  • Odkurzenie wnętrza wraz z umyciem szyb.
  • Nałożenie wosku Carnauba, Sealntu lub zabezpieczenie powłoką ceramiczną Ceramic Pro
  • Nałożenie wosku na felgi celem zabezpieczenia przed nadmiernym przyleganiem osadów drogowych
  • Nałożenie dresingu Scholl Blue na opony celem zabezpieczenia gumy i łatwiejszego odprowadzenia wody z bocznych elementów opony

Wersja PLATINIUM – wieloetapowa korekta lakieru mająca na celu bezpieczne stałe usunięcie od 90 do 95% zarysowań, wolnym od zmatowień oraz hologramów. Zalecany dla aut mocno używanych które były niewłaściwie pielęgnowane

Wersja GOLD – dwuetapowa korekta lakieru mająca na celu stałe usunięcie od 70 do 80% zarysowań, wolnym od zmatowień oraz hologramów. Zalecane dla aut z niewielkim przebiegiem które nie były myte na myjniach automatycznych.

Wersja SILVER – tak zwany „one step” lakieru mająca na celu stałe usunięcie od 50 do 60% zarysowań, wolnym od zmatowień oraz hologramów. Zalecane dla aut nowych których pielęgnacja polegała na opłukiwaniu na myjniach bezdotykowych.

Renowacja lakieru a zwykła polerka

Polerowanie lakieru oferowane przez garażowych mechaników nie może być porównywane z profesjonalną korektą lakieru. W tym procesie detailingowym każdy element jest dokładnie sprawdzany i poddawany analizie przed wykonaniem polerowania. Cały zabieg trwa wiele godzin i wykonywany jest w wielu etapach. Lakier po zabiegu renowacyjnym doskonale odbija światło, ma nasycony kolor i świetnie się błyszczy. Po zwykłej polerce bardzo często pozostają hologramy, ślady po kołach polerskich. Zlecając nam wykonanie zabiegu renowacyjnego Klient może mieć pewność, że takich przykrych niespodzianek nie uświadczy.