Czym jest auto detailing?

Jest to szereg zadań, które wykonuje się zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz samochodu. W skład czynności wykonywanych w ramach tej usługi wchodzą: dokładne oczyszczanie auta, które pozwala na późniejszą jego renowację i zabezpieczanie. Renowacji poddawany jest zarówno lakier, jak i pojedyncze elementy wewnątrz i na zewnątrz auta. Zabieg ten sprawia, że zmatowiały, nijaki, zarysowany lakier staje się błyszczący, pełen głębi koloru i pozbawiony rys. W celu jak najdłuższego zachowania takiego efektu na lakier nakłada się wosk lub powłoki ceramiczne i kwarcowe. Spolerowane pojedyncze elementy wnętrza także są zabezpieczane środkami konserwującymi. Wykonanie takiego zabiegu pozwala na przedłużenie żywotności auta oraz zwiększenie jego wartości rynkowej.
Auto detailing zewnętrzny

Warto pamiętać o tym, że auto detailing nie skupia się jedynie na karoserii samochodu. Szereg zabiegów wykonywany jest również na felgach, oponach, szybach i pozostałych elementach. Oczywiście, renowacja lakieru jest zdecydowanie najbardziej skomplikowanym zabiegiem, jednak pozostałe także są warte wykonania, ponieważ dają świetne efekty. Szyby myte są z obu stron i nakłada się na nie specjalne preparaty (powłoki hydrofobowe), które poprawiają widoczność na drodze i zapobiegają zbieraniu się wody na szybach. Szyby można poddać także polerowaniu w celu usunięcia wszelkich drobnych rys, które mogą powodować gorszą widoczność. Temu zabiegowi poddawane są także reflektory i lampy. Felgi mogą zostać poddane procesowi renowacji. Są one dokładnie myte i poddawane procesowi dekontaminacji, w trakcie którego usuwane są wszelkie osady i zabrudzenia. W naszym salonie felgi poddawane są także polerowaniu, aby wyglądały jak nowe. Na koniec zabezpiecza się je nakładając powłoki kwarcowe ochronne. Jeśli chodzi o opony, to są one odżywiane, a następnie zabezpieczane specjalnym preparatami firmy Scholl.
Auto detailing wnętrza

Renowacja wnętrza także jest skomplikowanym zabiegiem. Nasi specjaliści rozpoczynają prace od odkurzania samochodu, prania dywanów, tapicerki i podsufitki. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wymontowywane są fotele w celu jak najlepszego wyczyszczenia wnętrza. Wszystkie elementy plastikowe, winylowe, skórzane są myte i zabezpieczane odpowiednimi preparatami. Jeśli tapicerka jest skórzana, możliwe jest wykonanie jej renowacji, po której będzie wyglądała jak nowa.